Історія школи

Історія нашої школи сягає в далекий 1874 рік, коли в Магдалинівці, в центрі села були відкриті земством і сільською общиною церковно-приходська, а пізніше і земська школи. Навчали в них закону Божого, читанню по книгах цивільного і церковного друку, першим чотирьом діям арифметики, церковному співу. Але відвідувати ці школи мали можливість лише діти заможних магдалинівців, а біднякам здебільшого взимку навіть не було в чому вийти з хати. «Приміщення церковно – приходської школи було схоже на звичайну сільську хату і мало такі кімнати : вхідні сінці 5-6 кв.м. , роздягалка 6-8 кв.м., класна кімната до 40 кв.м., квартира вчителя складалася з двох невеличких кімнат загальною площею 10-12 кв.м.

У 1912р. земство відкрило новозбудовану земську школу із цегли, світлу й простору. В ній діти вчилися у дві зміни – 1-2 класи в першу, 3-4 класи – в другу. Навчала дітей талановита вчителька Любов Костянтинівна Шапошнікова, вона ж приймала активну участь у культурному житті села, співала й виступала в спектаклях, у книгарні (бібліотеці) видавала книги читачам.

null

Трохи пізніше (можливо, в 1915р.) у земській школі, крім Л.К.Шапошнікової, працювала інша вчителька – помічниця Любові Костянтинівни, але, на жаль, про неї немає жодних відомостей, навіть імені та прізвища. У 1914р. В земській школі було дві класні кімнати, у яких навчалися в одну зміну чотири класи і до 50 учнів. Цікава деталь: уже в 1914р. В земській школі один раз на тиждень по власній ініціативі чиновник поштового відділення Бреус проводив з хлопчиками заняття з художньої гімнастики, яка тоді звалась „соколиною” і добився хороших результатів.


Радянська школа. 

Магдалинівську школу відвідувало 124 хлопців і дівчат. Навчали дітей у школі Любов Костянтинівна та Федір Іванович Єгорушкіни.У 1925р. у Магдалинівську початкову школу прибула „перша радянська вчителька” Лариса Олександрівна Федоренко. Тоді було лише два класи і вчителів було двоє, а Лариса Олександрівна була третя, але ж перша радянська вчителька, бо подружжя Єгорушкіних вчились: він – у військовому училищі, вона – у гімназії. У 1926р. у Магдалинівській школі вже було не два класи, вона стала семирічною, працювали тоді 12 вчителів, завідував школою (на той час посади директора ще не було) Колісниченко, після нього Міщенко Григорій Ісакович. Виникало багато нових ідей, нових поглядів під впливом змін у суспільному житті. У семирічній школі навчалося 250 учнів. Працювала школа по ліквідації неписьменності. Учителі, комсомольці виявили всіх неписьменних. Керував цією важливою кампанією райпартком через комсомольців Панаса Петровича В’юна, Петра Захаровича Шмалька, Володимира Петровича Галкіна та ін.

До війни завідуючими райвно працювали І.І.Ємець, П.І.Мельник, Богуславський. Великою подією для райцентру було будівництво нової школи. Директор Федір Васильович постійно проводив час на будівництві. 1 вересня 1933р. частково відчинила двері перед своїми учнями та вчителями. Особливої урочистості при відкритті не було, але радісний настрій охоплював усіх, хто переступав поріг школи.


У школі був гурток художньої самодіяльності, яким керував Григорій Іванович Редько. Він керував духовим оркестром і оркестром народних інструментів, гуртками хоровим та гітаристів. Був хор старшокласників, піонерський та окремо хор хлопчиків. На художніх олімпіадах Мадалинівська школа завжди займала перше місце в області.

Шкільний парк! Скільки спогадів в уяві! Скільки приємних душевних хвилювань викликають ті спогади про тебе,—шкільний парк...


...1937 рік. Ще тільки-но закінчено будівництво найкращої на той час у районі Магдалинівської середньої школи, а вже у плані на майбутнє її директор Федір Васильович Іщенко "захворів” справою насадження якогось особливого парку, що прикрашав би й без того гарну школу і село. Скоро план визрів в уяві і на папері, і до його реалізації включилися всі старшокласники (їх тоді було небагато), класні керівники, викладачі біології Олексій Петрович Панченко і Павло Сидорович Бугаєнко, а очолив справу директор школи Ф.В. Іщенко.


Під час визволення Магдалинівки 22 вересня 1943р. у ніч, коли німці тікали з села, нічна тиша здригнулась від сильного вибуху – фашисти підірвали школу. Залишилися одні стіни, які хиталися під час вітру. 


Але незабаром приміщення було відбудоване, після закінчення війни прибудували ще один корпус. А до цього заняття проводилися у двох глиняних хатах, які знаходились напроти школи через дорогу. Потім збудували одну велику хату, де була шкільна бібліотека. 
Директором школи працював Панченко Олексій Петрович, вчитель біології. У 1948р. його змінила викладач української мови та літератури Удовенко Марія Павлівна, потім (у 1956р.) – Торяник Х.І.
Протягом 1964-81рр. на посаді завідуючим районним відділом освіти працювали: І.С.Сідоров, Г.П.Малюга.
Директором школи працював Кулак Іван Михайлович, потім – Котова Любов Яківна. 

У 1976 році збудовано нове 3-поверхове приміщення.


Для тогочасної освіти існують свої характерні риси. Однією з них було те, що школа дітям давала дійсно глибокі знання. Підтвердженням цього є те, що дуже добре викладалася українська мова та література; учні Валентини Іванівни Князькової були учасниками 5 республіканських олімпіад (потрібно сказати, що тоді республіканські олімпіади проводились 1 раз на 4 роки!). А в обласних олімпіадах з української мови та літератури учні Валентини Іванівни 8 разів займали призові місця.



Наше опитування
Ви відвідували нашу школу?
Всього відповідей: 122
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
Інформатика в школі
Магдалиновский вестник
Сайт с.Магдалинівка
ПриватБанк